KILKA SŁÓW O FUNDACJI

Łączymy piłkarskie kultury

MISJA FUNDACJI ESPANOLA

• Wszechstronny rozwój fizyczny wraz z propagowaniem prozdrowotnego trybu życia poprzez wdrożenie hiszpańskiej metodologii na treningach od najmłodszych lat.

• Organizacja ciekawych wydarzeń sportowych oraz turniejów charytatywnych dla dzieci.

• Prowadzenie bezpłatnych zajęć dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym.

• Kształcenie trenerów piłki nożnej zgodnie z metodami nauczania gry na półwyspie Iberyjskim.

• Stwarzanie możliwości dalszego rozwoju w najlepszych klubach piłkarskich w kraju.

• Współpraca z organizacjami pozarządowymi.

• Podnoszenie jakości szkolenia sportowego dzieci w Polsce.

O SZKOLENIU W NASZEJ AKADEMII

AKADEMIA ESPAÑOLA NIÑOS

Akademia dla dzieci 1-5 lat Z aktywnym udziałem rodzica i nauką j. hiszpańskiego Uczymy się podstawowych form ruchowych piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, tenisa

POZNAJ ZALETY UCZĘSZCZANIA NA ZAJĘĆIA ESPAÑOLA NIÑOS

FIZYCZNE

• Naturalny rozwój dziecka poprzez stymulowanie i wzmacnianie sprawności funkcjonalnej – aktywności ruchowej: siedzenia, stania, chodzenia i biegania itp.

• Prawidłowa technika wykonywania podstawowych elementów technicznych spotykanych w sportach: piłce nożnej, piłce ręcznej, koszykówce, siatkówce, tenisie.

• Zdrowa postawa ciała i zapobieganie nieprawidłowościom w układzie mięśniowo – szkieletowym dziecka.

• Koordynacja – rozwijanie jej 7 zdolności (różnicowanie kinestetyczne, orientacji czasowo-przestrzennej, szybkości reakcji, sprzężenia ruchów, równowagi, rytmizacji, dostosowania, wysokiej częstotliwości ruchów)

INTELEKTUALNE

• Rozwój emocjonalny dziecka · Wspomaganie procesów nauki – mówienia, rozpoznawania znaków.

• Poznawanie świata: kolorów, kształtów, liter, cyfr, kierunków świata.

• Poznawanie i nazywanie własnych części ciała.

• Rozwijanie zdolności muzycznych (rytmizacja).

• Rozwijanie kreatywności.

• Nauka podstaw języka hiszpańskiego!

SPOŁECZNE

• Interakcja z rówieśnikiem, przebywanie z innymi dziećmi, rodzicami i trenerem.

• Zacieśnianie relacji pomiędzy dzieckiem i rodzicem lub dzieckiem i opiekunem.

• Wychowywanie w sporcie jako dbałość o własne ciało i umysł od najmłodszych lat.

• Usamodzielnianie dziecka w poznanych obszarach.

• Akademia sportowa Espanola Niños przygotuje Twojego malucha do każdej dyscypliny, którą w przyszłości będzie chciał uprawiać.

ESPAÑOLA ACADEMIA DE FÚTBOL

Akademia piłkarska dla dzieci od 5-15 roku życia
ESPAÑOLA ACADEMIA DE FÚTBOL to szkółka piłkarska budująca technikę i kreatywność u dzieci! Akademia jest spójna z Narodowym Modelem Gry zunifikowanym przez PZPN. Do nauczania gry w piłkę nożną wykorzystuje środki treningowe i metodologię hiszpańskich klubów i akademii piłkarskich.

Jakie korzyści niesie trenowanie w ESPAÑOLA ACADEMIA DE FÚTBOL?

• Indywidualna technika piłkarska na najwyższym poziomie

• Kreatywność małego piłkarza rozwijana na każdym treningu

• Świadomość i rozumienie sytuacji boiskowych

• Treningi w grupach zaawansowanych i początkujących

• Pozytywna selekcja zawodników - wspomagamy rozwój i nie odrzucamy nikogo

• Udział w turniejach wewnętrznych, lokalnych, krajowych i zagranicznych

• Monitoring progresu zdobywanych umiejętności

• Rywalizacja z najlepszymi drużynami regionalnymi w lidze

• Długoterminowy program nauczania od skrzata po juniora

• Przygotowanie do gry w najlepszych klubach w kraju

• Treningi pod okiem trenerów szkolonych wiedzą zdobytą w Madrycie, opierając się o metody najlepszych hiszpańskich akademii piłkarskich.

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

ŁUKASZ