top of page
  • Zdjęcie autoraBartosz

5 powodów, dla których warto trenować piłkę nożną

Prawie każda osoba powie nam, że sport to zdrowie! Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie każdy rodzic zachęca swoją pociechę do uprawiania aktywności fizycznej. Za chwilę przedstawimy Wam 5 najważniejszych (bo jest ich tak naprawdę mnóstwo) powodów, dlaczego warto trenować piłkę nożną!

Szybka kawusia do lektury i zaczynamy!


1) Trenowanie piłki nożnej poprawia odporność i zapobiega chorobom. Pamiętajmy o tym, że trenując piłkę nożną wzmacniamy mięśnie, które stale się kształtują zapewniając ochronę przed potencjalnymi kontuzjami. Brak aktywności fizycznej zwiększa ryzyko chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Nie możemy również zapomnieć o sferze psychicznej, która wiele zyskuje, dzięki uprawianiu sportu. Na koniec dodajmy, że trenowanie piłki nożnej zmniejsza ryzyko otyłości, która sprzyja osobom o siedzącym trybie życia.


2) Trenowanie piłki nożnej uczy zespołowości i szacunku. Już od najmłodszych lat młodym piłkarzom powinno się wpajać zasady fair play. Jeżdżąc na weekendowe turnieje nasi trenerzy doświadczają wielu pełnych podziwu reakcji ze strony swoich zawodników oraz przeciwników, którzy przykładowo po agresywnym faulu, potrafią podejść i przeprosić, przybijając klasyczną "piąteczkę", Treningi natomiast są czasem, który pozwala na naukę komunikacji zespołowej oraz nawiązania wspólnych relacji.

3) Trenowanie piłki nożnej powoduje nawiązywanie przyjaźni. Często dzięki poznaniu się na treningu młodzi zawodnicy stają się przyjaciółmi na długi czas, a nawet do końca życia. Przykładów jest naprawdę dużo.


Wchodząc w świat Espanoli za przykład możemy wymienić chociażby wspólne spędzanie urodzin, wspólne wyjścia na mecze piłkarskie lokalnych klubów, a nawet... wspólne wyjazdy na wakacje!

4) Trenowanie piłki nożnej uczy kontroli nad emocjami. Treningi, mecze są wydarzeniami, podczas których młodzi piłkarze konfrontują się z własnymi emocjami, ale również z przeciwnikami. W punkcie drugim wspomnieliśmy o szacunku okazywanym po popełnionym faulu. Natomiast tutaj chcielibyśmy skupić się na tym, aby trzymać emocje na wodzy oraz nie ulegać prowokacji. Przykładów jest naprawdę dużo. Jednym z nich może się okazać złość naszych przeciwników, którzy wysoko przegrywają, puszczają im nerwy i próbują wyładować emocje na swoich przeciwnikach. Dlatego ważne w tym wszystkim jest to, aby uczyć młodych adeptów kontroli emocji przede wszystkim na treningu, dzięki czemu przeniesie się to na mecze mistrzowskie.

5) Trenowanie piłki nożnej poprawia koncentrację. Jest to chyba jedna z kluczowych cech kształtowanych na treningu, która ma swoje odzwierciedlenie w każdej dziedzinie życia. Dzięki opanowanej koncentracji młodzi piłkarze szybciej podejmują decyzje oraz robią większe postępy na boisku i nie tylko. Wykonując ćwiczenia na treningu dzieciaki zwiększają swoją czujność oraz poziom endorfin, które poprawiają tym samym ich samopoczucie.


Dotarliśmy do końca! To co? Widzimy się na treningu!

Śledź nasz profil na Facebooku oraz Instagramie!


170 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


Post: Blog2_Post
bottom of page