top of page
  • Zdjęcie autoraBartosz

Dlaczego aktywność dziecka jest tak ważna?

Czasy są jakie są... Co raz więcej dzieciaków woli usiąść przed telewizorem, włączyć Playstation i spędzić długi okres dnia z najnowszą grą. Dodajmy do tego jeszcze obecną sytuację w Polsce, poprzez którą dzieci cały czas siedzą przed monitorem podczas zajęć szkolnych, co z pewnością nie wpływa na zwiększenie poziomu aktywności fizycznej. Zbliża się wiosna... Jest to najlepszy moment na to by wstać z kanapy i zadbać o zdrowie!

Drodzy rodzice! Pamiętajcie, że Wasze pociechy potrzebują ruchu, który jest nieodłącznym elementem ich rozwoju. Średnio 60 minut dziennie na wysiłek dla 5 latków i wzwyż, natomiast 15 minut dziennie na wysiłek dla dzieci poniżej 5 roku życia. Tak mówi nam Światowa Organizacja Zdrowia. Pamiętajmy jednak, że poziom aktywności u dzieci cały czas spada i to właśnie od Was rodziców zależy, czy i jaką formę wysiłku wpoicie swoim pociechom. Psssst... Tak tylko dopowiemy, że w naszej akademii znajdzie się miejsce dla dzieciaków powyżej i poniżej 5 roku życia! Dla każdego mamy odpowiednią grupę wiekową! No i wciąż prowadzimy nabór na rundę wiosenną! Już, już wracamy do tematu...Przejdźmy teraz do meritum... Dlaczego ta aktywność jest tak ważna? Dzieci w dzisiejszych czasach co raz mniej się ruszają. Nie ma już zapełnionych boisk. Teraz większość woli przenieść swoje życie w świat zdalny. Wiadomo, niektórzy się boją sytuacji, niektórzy muszą ze względu na tok zajęć szkolnych. Ale... No właśnie, nawet po zajęciach, obiedzie znowu siadają przed komputerem, tylko tym razem w celach rozrywkowych. Drodzy rodzice! Zmieńmy ten tok działań po zajęciach szkolnych. Spędźmy ten czas razem, na spacerze, na rowerze, na zajęciach pozaszkolnych... Statystyki mówią nam, że co raz więcej dzieci ma problemy z nadwagą, a wy Rodzice o tym zapominacie, a pamiętajmy, że minimalna dawka ruchu może zapewnić waszemu dziecku lepszą przyszłość.


Mamo, Tato... Pamiętaj, że nawet jedna godzina wysiłku tygodniowo może naprawdę dużo zmienić w życiu twojego dziecka. Pomyśl, że jest to inwestycja w zdrowie!

Czas na twój ruch...


Widzimy się na treningu! Española na ciebie czeka!

Śledźcie nas na Facebooku oraz Instagramie!


57 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


Post: Blog2_Post
bottom of page