top of page
  • Zdjęcie autoraBartosz

Dlaczego warto trenować regularnie? [KORZYŚCI]

Piłka nożna wzmacnia serce, mięśnie, płuca, poprawia zwinność i szybkość, więc jej trenowanie przynosi młodym piłkarzom pełny worek korzyści! Czasami zastanawiamy się jak to jest, że Cristiano Ronaldo, Leo Messi oraz szereg innych wybitnych piłkarzy zaszło tak daleko... A no właśnie! Ogromny wpływ na ich rozwój miały regularne treningi, w których niesamowicie się angażowali i zawsze walczyli do upadłego!

Przedstawimy Wam zaraz główne korzyści, jakie przynosi regularne trenowanie... Może zacznijmy od tego słowa "regularne". W zależności od możliwości oraz wieku... W przypadku naszej Akademii trenowanie dwa razy w tygodniu jest prawidłowe i przyniesie o wiele więcej korzyści niż przychodzenie na zajęcia dwa lub trzy razy w miesiącu.


Przejdźmy zatem do tych wyczekiwanych korzyści...

  1. Wzmacnianie i hartowanie organizmu. Podczas treningu Wasze pociechy biegają, skaczą, walczą siłowo, generalnie intensywnie trenują przez co nie tylko dotleniają wszystkie narządy, ale i też wzmacniają płuca oraz pracę serca. Jakiś czas temu napisaliśmy artykuł o zaletach trenowania w deszczu, gdzie właśnie hartowanie odrywa główną rolę. Link znajdziecie na samym końcu.

  2. Nauka punktualności. Bardzo istotna korzyść, która w przyszłości będzie niezwykle potrzebna, czy to w szkole, czy w pracy. Często spóźnienie na trening powoduje brak uczestnictwa w jednym z najważniejszych elementów treningu, czyli w rozgrzewce. Jej brak może spowodować negatywne skutki zdrowotne.

  3. Nauka współpracy. Bez tego nie ma drużyny. Prawie na każdym treningu wpajana jest sentencja, że co by się nie działo jesteśmy drużyną i zawsze będziemy się wzajemnie szanować. Piłka nożna często buduje przyjaźnie, regularne trenowanie oraz wyjazdy na mecze/turnieje przybliżają nas, przez co łatwiej nawiązujemy kontakty i budujemy pewność siebie. Pamiętajmy, bez współpracy nie wygra się meczu!

  4. Nauka koncentracji i dyscypliny. Podczas każdego ćwiczenia musimy być maksymalnie skoncentrowani, by wykonać je prawidłowo, co w późniejszym czasie przełoży się na zwiększony potencjał i wynik meczu swojej drużyny. Bo przecież po to trenujemy! By stawać się coraz lepszym!

Nie spoczywajcie na laurach! Pamiętajcie, że i Wy możecie kiedyś zagrać w finale Ligi Mistrzów na potężnym stadionie i zostać bohaterami turnieju, ale bez zaangażowania podczas regularnych treningów będzie to trudniejsze w realizacji.


Widzimy się na treningu! Śledźcie nasz profil na Facebooku oraz Instagramie!

Obiecany link - https://www.fundacjaespanola.pl/post/zalety-trenowania-w-deszczu

60 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

댓글


Post: Blog2_Post
bottom of page