top of page
  • Zdjęcie autoraBartosz

iHola, Me llamo Padel!

Czym w ogóle jest Padel i dlaczego jest on dyscypliną dla wszystkich? Dla ciebie zapewne czymś nowym... Bez obaw! Za chwileczkę wszystko wyjaśnimy!Padel to kombinacja dwóch dyscyplin sportu jakimi są tenis i squash. Punktacja wraz z innymi zasadami są takie same jak w tenisie ziemnym, a sama gra odbywa się na podobnej zasadzie jak w squashu, czyli wewnątrz zamkniętego kortu. Najbardziej aktywnym krajem, w którym gra się w padla jest Hiszpania, a liczba osób czynnie grających przekracza milion! Warto zaznaczyć, że padel to druga najczęściej uprawiana dyscyplina w Hiszpanii zaraz po piłce nożnej. Wymiary kortu to 20m x 10m. Kort przedzielony jest siatką w połowie boiska, na wysokości podobnej do tenisowej.


Co jestem celem gry? Uderzyć piłkę rakietą tak, by odbiła się co najmniej dwa razy w polu przeciwnika. Punkt można zdobyć również poprzez błąd rywala, czyli zagranie piłki w siatkę. Padla gra się w debla, czyli w każdej drużynie znajduje się dwóch zawodników. Mecz rozgrywany jest do dwóch wygranych setów. Sam set trwa do momentu, gdy jeden z zespołów wygra 6 gemów (jak w tenisie ziemnym: każdą wygraną piłkę liczymy następująco: 15, 30, 40).
Rakieta, której używa się podczas gry ma około 45 centymetrów długości i zawiera sznurek, który zakłada się na rękę, dzięki temu, w przypadku wypadnięcia rakiety z ręki nie uderzy ona w nikogo!


Dlaczego padel jest sportem dla wszystkich? Chociażby dlatego, iż wchodząc już pierwszy raz na kort można poczuć ogromne emocje! Dzieje się tak, ponieważ piłka nie wylatuje na aut, a sama rakieta jest łatwa w użytkowaniu, co powoduje długie wymiany i gwarantowaną satysfakcję.


W padla grają wszyscy! Grają dzieci, ponieważ ich nauczanie odbywa się za pomocą zabawowej formuły. Grają kobiety, ponieważ Padel nie jest sportem tak technicznym jak tenis i tak wykańczającym fizycznie jak squash, stąd dobre wymiany są możliwe już w pierwszych podejściach. Padel to idealny sport również dla seniorów, gdyż nie wymaga on dużej ilości biegania, a wprowadza sporą akywność! Dodajmy również, że padel bardzo dobrze wpływa na zdrowie, a co za tym idzie poprawia koordynację, zmiejsza stres, dostarcza sporą dawkę satysfakcji oraz wysmukla sylwetkę.Podsumowując... Padel poprawia kondycję psychiczną i fizyczną. Jest grą dla każdego i pozytywnie wpływa na relacje z ludźmi.

Na sam koniec serdecznie zapraszamy Was na Padel Camp na Majorce, którego pierwszy turnus rusza już 5 października! Treningi prowadzą wielokrotni mistrzowie Balearów Juan David Perez i Javi Romàn. Certyfikowani międzynarodowi trenerzy realizują sesje w oparciu o hiszpańską metodologię na każdym poziomie zaawansowania. Aktywni zawodnicy w turniejach międzynarodowych.Śledź nasz profil na Facebooku oraz Instagramie!

Nasi partnerzy:81 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page