top of page
  • Zdjęcie autoraTrener

Jak połączyć ekologię ze sportem?

Cześć, nasi drodzy czytelnicy!


Dnia 1 października 2023 roku mieliśmy okazję być świadkami niezwykłego wydarzenia sportowego, które odbyło się w Chorzowie, zorganizowanego przez nasz Klub Sportowy Academia Espanola. "ECOSPORT" to nazwa, która brzmi dumnie, ale to, co działo się tego dnia, z pewnością nas na zawsze zapadnie w pamięć. To był dzień pełen emocji, zabawy i jednocześnie wielkiego zaangażowania w ochronę naszej planety.


Opis Wydarzenia: W czasie naszego lokalnego pikniku sportowego, zarówno dzieci, jak i dorośli mieli okazję uczestniczyć w rozgrywkach piłki nożnej oraz biegu dla najmłodszych. Ale to, co to wydarzenie wyróżniło, to jego wyjątkowy ekologiczny wymiar. Nie tylko promowaliśmy aktywność fizyczną, ale także kładliśmy ogromny nacisk na ekologiczne zachowania podczas aktywności sportowej.


Cel Wydarzenia: Dlaczego to zrobiliśmy? Naszym celem było połączenie ludzi w atmosferze towarzyskiej i wprowadzenie ich w koncepcję projektu "ECOSPORT". Chcieliśmy, aby uczestnicy dowiedzieli się o ekologicznych rozwiązaniach w sporcie i wzięli udział w wspólnych aktywnościach. Długo przed wydarzeniem zachęcaliśmy uczestników do zaangażowania się w projekt poprzez różnorodne działania. Chcieliśmy także integrować rówieśników, spędzać czas z rodziną i wspierać aktywność fizyczną.


Innowacyjne Podejście: Nasze podejście było nie tylko innowacyjne, ale i ekologiczne. Chcieliśmy, aby uczestnicy zaangażowali się w wydarzenie nie tylko podczas, ale także przed nim. Dlatego przygotowaliśmy wiele ekologicznych inicjatyw. Całe wydarzenie odbyło się w przyjaznej, rodzinnej atmosferze, wspierając jednocześnie środowisko naturalne i propagując dobre nawyki. To nie tylko jednorazowa zabawa - chcemy, aby te dobre nawyki towarzyszyły nam na co dzień, chroniąc naszą planetę. W trakcie wydarzenia przeprowadziliśmy ekologiczny test wiedzy, który zwiększył świadomość uczestników i przyczynił się do zrównoważonego rozwoju projektu.


Aktywności Ekologiczne: Podczas naszego pikniku wprowadziliśmy wiele ekologicznych działań, takich jak korzystanie z rowerów zamiast samochodów, ekologiczny test wiedzy z możliwością wygrania nagród w postaci wielokrotnego użytku (butelki, torby i inne), stosowanie wielokrotnego użytku butelek na wodę, segregacja śmieci zgodnie z zasadami, sprzedaż kawy dla rodziców uczestników w ekologicznych kubkach bez dodatków plastiku oraz stosowanie rozwiązań elektronicznych do komunikacji w celu redukcji zużycia papieru. Co ważne, medale wręczane podczas wydarzenia były z metalu, nie plastiku, co stanowiło dodatkowy ekologiczny akcent.


Podsumowanie: Dzięki zaangażowaniu uczestników, rodziców i partnerów, piknik sportowy "ECOSPORT" był nie tylko wyjątkowym wydarzeniem sportowym, ale także inspirującym przykładem ekologicznego podejścia do życia. Chcemy serdecznie podziękować Fundacji Rozwoju Sportu Espanola oraz Miejskiemu Centrum Rekreacji i Sportu w Chorzowie za wsparcie i współpracę.

Aby zobaczyć zdjęcia z tego niezapomnianego wydarzenia, odwiedź naszą galerię zdjęciową.Razem, jako lokalna społeczność, możemy przyczynić się do ochrony naszej planety i tworzyć przyszłość pełną zdrowych aktywności fizycznych i ekologicznych działań. Do zobaczenia na kolejnych ekologicznych wydarzeniach!

27 wyświetleń0 komentarzy

Commentaires


Post: Blog2_Post
bottom of page