top of page
  • Zdjęcie autoraBartosz

Jak przygotować dziecko na pierwszy trening piłki nożnej?

Pierwszy trening piłkarski to ekscytacja nie tylko dla dziecka, ale też dla rodzica. Dlatego niezwykle ważne jest to, aby dokładnie się do niego przygotować! Stąd przychodzimy do Was z podpowiedziami!


Pierwszy trening dla każdego dziecka wywołuje duże emocje, nasi trenerzy dbają o to, aby dziecko jak najszybciej zaaklimatyzowało się w grupie i z wielką radością uczestniczyło w danych ćwiczeniach. Istotnym elementem jest przyjście na trening troszeczkę wcześniej, co da dziecku czas na poznanie trenera, wymianę kilku zdań z nowymi kolegami. Takie elementy przyczynią się do szybszego wejścia w nowe środowisko oraz nabrania większej pewności siebie.


Co zabrać ze sobą na trening?


Na powyższej grafice wyszczególniliśmy rzeczy, które należy zabrać ze sobą na każdy trening! Strój sportowy, który zależny jest od warunków atmosferycznych. Gdy pogoda na dworze jest deszczowa zabieramy wtedy odzież termoaktywną, ogrzewającą organizm. Zabierzcie również czapkę i rękawiczki w przypadku przymrozków. Kolejnym krokiem będzie zabranie ze sobą ciuchów na zmianę. Mokry strój musi zostać zastąpiony suchym. Następnym elementem piłkarskiego ekwipunku są odpowiednie buty piłkarskie, stąd zapraszamy Was do zerknięcia w specjalny wpis dotyczący właśnie odpowiedniego obuwia na trening. (https://www.fundacjaespanola.pl/post/jakie-buty-wybra%C4%87-na-trening)

Bidon z wodą, najlepiej opisany, gdyż zdarza się, że dzieci mają identyczne oraz owoc, który wzmocni nasz organizm po treningu. Dodatkowym elementem będzie ręcznik, który osuszy dziecko po treningu. Na koniec rzecz absolutnie najważniejsza, czyli uśmiech, dużo uśmiechu, który pozwoli nam dobrze wejść w trening oraz pozytywnie wpłynie na relacje z zespołem!


Jak dobrze kibicować dziecku z widowni?


Drogi Rodzicu, przede wszystkim daj dziecku wolną przestrzeń na błędy, których na początku będzie dużo. Nagradzaj brawami za udane zagrania oraz za nieudane zagrania, ale gdy sam pomysł był dobry. Staraj się nie podpowiadać dziecku, daj podjąć mu decyzję, może na początku te decyzje będą błędne, ale z czasem sam zauważysz, że dziecko zrozumiało system danego ćwiczenia i będziesz dumny, że samodzielnie zdecydował o takim działaniu. Na koniec najważniejsze, nie ingeruj w trening oraz pracę trenera, daj swobodę zarówno dziecku jak i trenerowi.


Co po treningu?


Rozmowa. Trener sam na pewno do ciebie przyjdzie, porozmawia, przedstawi warunki umowy oraz przede wszystkim zapyta dziecka oraz ciebie o wrażenia z treningu! Jeżeli masz jakieś wątpliwości, podziel się nimi z trenerem, który na pewno je rozwieje. W drodze powrotnej porozmawiaj z dzieckiem, niech opowie co mu się najbardziej podobało!


To co? Widzimy się na boisku!

Śledź nasz profil na Facebooku oraz Instagramie!


101 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page