top of page
  • Zdjęcie autoraBartosz

Między Bilbao a Sociedad...

Między Bilbao a Sociedad można by położyć naszą espanolową piłkę. Oczywiście jest to swego rodzaju hiperbola, choć wiele aspektów nie tylko sportowych możemy przybliżyć do tych panujących w klubach wyżej wspomnianych hiszpańskich miast, w których cierpliwość i jasna filozofia jest podstawą.


Zaczynając tak naprawdę od początku... W naszej akademii już od 1 roku życia wprowadzamy kontakt ze sportem poprzez zajęcia ogólnorozwojowe, które trwają przez 4 poziomy, aż do 5 roku życia.


Często dostajemy wiele zapytań podczas zajęć, dlaczego wcześniej nie wprowadzamy specjalizacji jaką jest piłka nożna, bo przecież im wcześniej zaczniesz tym szybciej się nauczysz... Otóż przychodzimy do was z doprecyzowaniem tej hipotezy. Poprzez wprowadzanie wielosportowości aż do 5 roku życia dajemy dziecku swój czas, swoją przestrzeń na to, aby spróbował różnych dyscyplin sportu, aby sprawdził w czym czuje się najlepiej. Bazując na hiszpańskiej metodologii stosowanej między innymi w Realu Sociedad stawiamy na profesjonalne szkolenie dopiero po 5 roku życia, gdyż zależy nam na budowaniu rozwoju koordynacyjnego oraz rozwoju na wielu obszarach.


Część osób utwierdza się w przekonaniu iż wielosportowość zmniejsza ryzyko kontuzji w przyszłości. Hmmmmm... Przykładem może być kapitan naszej reprezentacji Robert Lewandowski, który będąc małym chłopcem uprawiał wiele dyscyplin, takich jak judo, boks czy siatkówka i ciężko znaleźć w jego dotychczasowej karierze absencję od gry spowodowaną kontuzją.