top of page
  • Zdjęcie autoraBartosz

Ogólny rozwój dziecka w Españoli

Zajęcia ogólnorozwojowe czy specjalizacja

Celem zajęć ogólnorozwojowych jest wspieranie i stymulowanie rozwoju psychomotorycznego dzieci. Odbywa się to poprzez ćwiczenia dużej i małej motoryki, zadania koordynacyjne czy doświadczanie świata różnymi zmysłami. W zajęciach ogólnorozwojowych kształtuje się umiejętności różnych dziedzin sportu, co pozwala w późniejszym okresie ocenić w której dyscyplinie dziecko czuje się najlepiej. Dzieci od najmłodszych lat potrzebują rozwoju wszechstronnego!

W specjalizacji natomiast młody sportowiec koncentruje się na jednej dyscyplinie lub zadaniu, które nie pozwala przy tym poznać mu innych sportów, być może bardziej ukierunkowanych na jego potrzeby i chęci, niesie za sobą szereg niebezpieczeństw rozwojowych, jak asymetrie ciała, czy wywołanie presji bycia najlepszym w danej dziedzinie (przecież próbujemy zrobić specjalistę - sfera emocjonalna). Najlepszym krokiem będzie zatem specjalizowanie się w danej dziedzinie w późniejszym czasie, a w wieku dziecięcym niech sport będzie zabawą i kształtuje u dzieci prawidłowe nawyki zdrowego życia.Piłka nożna - dlaczego warto posłać dziecko do piłkarskiej akademii?

Gra w piłkę nożną to znakomita forma aktywności fizycznej. Nie tylko gwarantuje rozwój dziecka, wzmacnia mięśnie oraz poprawia koordynację ruchową, ale też uczy je współpracy w grupie i samodyscypliny. Dodatkowo dzięki regularnym treningom maluch staje się bardziej wytrwały i odporny na stres. A w prawidłowo prowadzonych akademiach dzieci poznają zadania na każdej pozycji (włącznie z bramkarzem), a na treningach nie zabraknie aspektów motorycznych ukierunkowanych na ogólny rozwój.


Ponadto dzięki treningom, meczom czy wyjazdom na obozy dzieci budują też swoją pewność siebie i łatwiej nawiązują kontakty. Często zdarza się, że w drużynie tworzą się przyjaźnie na całe życie również poza boiskiem.Rozwój dziecka w Akademii Piłkarskiej Fundacja Española

W naszej akademii mamy do czynienia z dwoma pułapami zajęć. Pierwszy z nich, Academia Niños, dotyczy zajęć ogólnorozwojowych, kształtujących umiejętności piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki oraz tenisa. Ważnym aspektem tych zajęć jest to, iż dziecko ćwiczy wraz ze swoim rodzicem. Drugi pułap to Academia de fútbol, czyli zajęcia skupiające uwagę tylko na piłce nożnej.


Jakie umiejętności fizyczne kształtuje dziecko podczas zajęć Niños?

Przede wszystkim są to umiejętności wykonywania podstawowych elementów technicznych z wyżej wspomnianych dyscyplin sportowych. Jest to też także prawidłowa postawa ciała, zapobieganie nieprawidłowościom w układzie mięśniowo – szkieletowym dziecka oraz koordynacja – rozwijanie jej 7 zdolności, do których należy: różnicowanie kinestetyczne, orientacji czasowo-przestrzennej, szybkości reakcji, sprzężenia ruchów, równowagi, rytmizacji, dostosowania, wysokiej częstotliwości ruchów).


Jakie umiejętności intelektualne kształtuje dziecko podczas zajęć Niños?

Bardzo ważnym elementem zajęć dla najmłodszych jest nauka języka hiszpańskiego, a konkretnie poznawanie kolorów, kształtów, liter, cyfr, kierunków świata, poznawanie

i nazywanie własnych części ciała, rozwijanie zdolności muzycznych (rytmizacja) oraz rozwijanie kreatywności.


Istotnym aspektem są również relacje z rówieśnikami, zacieśnianie relacji z rodzicem oraz usamodzielnianie dziecka w poznanych obszarach.Jakie umiejętności nabywa dziecko podczas zajęć Academia de fútbol?

Młodzi piłkarze budują umiejętności, takie jak: indywidualna technika piłkarska na najwyższym poziomie, kreatywność małego piłkarza rozwijana na każdym treningu, świadomość i rozumienie sytuacji boiskowych.


Do nauczania gry w piłkę nożną wykorzystuje środki treningowe i metodologię hiszpańskich klubów i akademii piłkarskich. Treningi academii de fútbol dodatkowo dzielą się na rodzaje, czyli grupy zaawansowane oraz rekreacyjne. W naszej akademii każde dziecko znajdzie odpowiednią grupę do rozwoju sportowego.Gdzie nas znajdziecie?

Zarówno zajęcia ogólnorozwojowe jak i treningi academii odbywają się w wielu miastach w Województwie Śląskim. Wyróżnia się:

- Katowice,

- Chorzów,

- Bytom,

- Gliwice,

- Zabrze,

- Mysłowice,

- Siemianowice Śląskie,

- Ruda Śląska,


W niektórych miastach zajęcia odbywają się na kilku obiektach (orliki, hale sportowe oraz sale gimnastyczne). Przykładem są miasta Chorzów i Katowice czy Gliwice.

sprawdź na espanola.pl


DO ZOBACZENIA NA BOISKU!

105 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page