top of page
  • Zdjęcie autoraBartosz

Padel i jego ciosy...

We wcześniejszym wpisie w skrócie opisaliśmy czym jest padel i dlaczego jest on sportem dla wszystkich. Dzisiaj opowiemy nieco szerzej o odbiciach rakietą, które mają swoje nazwy.


Zacznijmy od tych podstawowych, a zarazem najważniejszych, które możecie znać chociażby z tenisa ziemnego, czyli forehand i backhand.


Forehand jest jednym z najważniejszych elementów padla. Forehand w padla jest podzielony na trzy główne części. Pierwsza część to przygotowanie, robimy to poprzez bezpośrednie cofnięcie rakiety do tyłu. Drugim krokiem jest ustawienie stóp w przyjemnej pozycji na boki, tak aby można było przenieść ciężar ciała z tyłu na przód. Ostatnim krokiem jest wykonanie ładnego horyzontalnego zamachu od tyłu do przodu i uderzenie piłki na tym samym poziomie co biodro.Backhand jest również podzielony na trzy kroki. Pierwszym krokiem jest cofnięcie rakiety i trzymanie prawej ręki na chwycie, a lewej na gardle rakiety. Ma to na celu poprowadzenie rakiety do tyłu. Drugim krokiem jest poruszenie stopami w taki sposób, aby biodra i ramiona były zwrócone na boki, a my jesteśmy w stabilnej pozycji. Następnie wykonujemy przyjemny, poziomy zamach, a lewa ręka nie dotyka już rakiety. W ten sposób kończymy na otwartej pozycji.La bandeja jest strzałem tzw. „czekającym”. To znaczy, że nie będziemy nim kończyć akcji. Będziemy raczej próbowali odzyskać siatkę po tym, jak zostaniemy lobowani. Celem gry jest uderzenie piłki z „niską” prędkością przed odbiciem i wsunięcie jej do linii bazowej, aby zmusić przeciwników do pozostania z tyłu i zagrania niskiej piłki, która nie wyjdzie za bardzo. szkło, a to uniemożliwi im poruszanie się do przodu i agresywność.La vibora jest uderzeniem nieco bardziej agresywnym niż la bandeja. Oprócz wciąż bardzo ważnej roli wolnej ręki, główka rakiety będzie bliżej ciała, a płaszczyzna uderzenia będzie na wysokości czoła, nieco odsunięta od ciała.


Na sam koniec chcemy Was ponownie zaprosić na Padel Camp na Majorce, którego pierwszy turnus rusza już 5 października! Treningi prowadzą wielokrotni mistrzowie Balearów Juan David Perez i Javi Romàn. Certyfikowani międzynarodowi trenerzy realizują sesje w oparciu o hiszpańską metodologię na każdym poziomie zaawansowania. Aktywni zawodnicy w turniejach międzynarodowych.


Śledź nasz profil na Facebooku oraz Instagramie!


Nasi partnerzy:


27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page