top of page
  • Zdjęcie autoraBartosz

Przełom w rozgrywkach piłkarskich dzieci do 11 roku życia

Wczoraj Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej ze świeżo upieczonym Prezesem Cezarym Kuleszą na czele zdecydował, że od przyszłego sezonu likwiduje ewidencje wyników i tabel w kategoriach wiekowych 6-11 lat (Skrzat G2 - Orlik - E1).

A więc oznacza to, że wyniki meczów w powyższych kategoriach nie zostaną zanotowane w protokole meczowym oraz w sprawozdaniach sędziowskich.


W rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 rozgrywki te odbywać się będą zgodnie z dotychczasową formą przyjętą przez poszczególne Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, lecz bez wyników i tabel. Od rundy wiosennej wszystkie wojewódzkie związki piłki nożnej będą prowadzić rozgrywki dziecięce według jednolitego systemu, ustalonego przez Departament Szkolenia i Reprezentacji Narodowych PZPN.

W sezonie 2021/2022 będzie wprowadzony okres przejściowy, umożliwiający wojewódzkim związkom piłki nożnej prowadzenie tabel ligowych w rozgrywkach E1 (orlik starszy), w celu ustalenia kolejności drużyn na koniec sezonu rozgrywkowego, umożliwiającej stworzenie rozstawienia zespołów w rozgrywkach młodzików D2 (młodzik młodszy) w kolejnym sezonie rozgrywkowym 2022/2023.

Jesteśmy zachwyceni decyzją PZPN, ponieważ właśnie taką ideologią się kierujemy. Przykładem są nasze topowe turnieje Copa Española oraz nowopowstała La Liga Española, w których nie ma absolutnej presji na wynik. Taka idea umożliwia jeszcze większy rozwój młodych piłkarzy w warunkach meczu mistrzowskiego.


Jesteśmy mega ciekawi Waszej opinii na ten kluczowy i zarazem gorący temat w ostatnim czasie. Chętnie przeczytamy Wasze komentarze pod postem.


To co? Widzimy się na treningu!

Śledź nasz profil na Facebooku oraz Instagramie!

¡Vamos Española!

199 wyświetleń0 komentarzy
Post: Blog2_Post
bottom of page