top of page
  • Zdjęcie autoraBartosz

Przełom w rozgrywkach piłkarskich dzieci do 11 roku życia

Wczoraj Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej ze świeżo upieczonym Prezesem Cezarym Kuleszą na czele zdecydował, że od przyszłego sezonu likwiduje ewidencje wyników i tabel w kategoriach wiekowych 6-11 lat (Skrzat G2 - Orlik - E1).

A więc oznacza to, że wyniki meczów w powyższych kategoriach nie zostaną zanotowane w protokole meczowym oraz w sprawozdaniach sędziowskich.


W rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 rozgrywki te odbywać się będą zgodnie z dotychczasową formą przyjętą przez poszczególne Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, lecz bez wyników i tabel. Od rundy wiosennej wszystkie wojewódzkie związki piłki nożnej będą prowadzić rozgrywki dziecięce według jednolitego systemu, ustalonego przez Departament Szkolenia i Reprezentacji Narodowych PZPN.

W sezonie 2021/2022 będzie wprowadzony okres przejściowy, umożliwiający wojewódzkim związkom piłki nożnej prowadzenie tabel ligowych w rozgrywkach E1 (orlik starszy), w celu ustalenia kolejności drużyn na koniec sezonu rozgrywkowego, umożliwiającej stworzenie rozstawienia zespołów w rozgrywkach młodzików D2 (młodzik młodszy) w kolejnym sezonie rozgrywkowym 2022/2023.

Jesteśmy zachwyceni decyzją PZPN, ponieważ właśnie taką ideologią się kierujemy. Przykładem są nasze topowe turnieje Copa Española oraz nowopowstała La Liga Española, w których nie ma absolutnej presji na wynik. Taka idea umożliwia jeszcze większy rozwój młodych piłkarzy w warunkach meczu mistrzowskiego.


Jesteśmy mega ciekawi Waszej opinii na ten kluczowy i zarazem gorący temat w ostatnim czasie. Chętnie przeczytamy Wasze komentarze pod postem.


To co? Widzimy się na treningu!

Śledź nasz profil na Facebooku oraz Instagramie!

¡Vamos Española!

200 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


Post: Blog2_Post
bottom of page