top of page
  • Zdjęcie autoraBartosz

Zalety trenowania w deszczu

Godzina przed wyjściem na trening, torba leży spakowana przy drzwiach, mały piłkarz z niecierpliwością czeka na wyjazd... Za oknem zimno i deszczowo. Brrrrrrr.


Wiele rodziców twierdzi, że posyłanie swoich pociech na trening w trakcie brzydkiej pogody spowoduje pewną chorobę lub przeziębienie, nic bardziej mylnego!


Główną przyczyną przeziębień podczas treningów w deszczu jest nieodpowiedni ubiór. Drodzy rodzice pamiętajmy o tym! Z pomocą przychodzi do nas odzież termoaktywna, ogrzewająca organizm. Zabierzcie również czapkę i rękawiczki w przypadku przymrozków.

Kolejnym krokiem będzie zabranie ze sobą ciuchów na zmianę. Mokry strój musi zostać zastąpiony suchym.


Przejdźmy teraz do zalet, jakie wynikają z trenowania podczas brzydkiej pogody... Przede wszystkim poruszanie się, gdy pada, gdy jest zimno wzmacnia odporność na wszelkiego rodzaju choroby. Hartowanie powoduje wzrost przemiany materii, pomaga walczyć ze zmęczeniem. Aktywność na świeżym powietrzu wymusza na nas zwiększenie koncentracji oraz mobilizacji, co pokazuje choćby radość dziecka, gdy pada. Ostatnią ważną rzeczą jest to, iż treningi na świeżym powietrzu wpływają korzystnie na zmniejszenie gniewu, stresu...


Piłkarski ekwipunek podczas brzydkiej pogody:

  1. Czapka

  2. Komin

  3. Koszulka termoaktywna + ortalion (ew. koszulka sportowa na koszulkę termoaktywną)

  4. Rękawiczki

  5. Spodnie termoaktywne + krótkie spodenki

  6. Getry piłkarskie

  7. Obuwie sportowe

Droga Mamo, Drogi Tato... Nie bój się posyłać swojego małego piłkarza na trening podczas deszczu, mrozu. Zastosuj się do wytycznych zawartych w tym artykule, a będzie naprawdę super!


Do zobaczenia na treningu!

Śledź nas na Facebooku oraz Instagramie!

espanola.pl


332 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


Post: Blog2_Post
bottom of page