top of page
  • Zdjęcie autoraBartosz

Cechy idealnego bidonu na trening

Jakiś czas temu napisaliśmy artykuł o napoju izotonicznym, który w łatwy sposób można przygotować samemu, w domu (Link znajdziecie na samym dole artykułu). Dziś porozmawiamy na temat formy, z której będziemy ten napój pić, czyli o idealnym bidonie na trening.

Podczas treningu wasze pociechy korzystają z 2 lub więcej przerw na uzupełnienie płynów, stąd bidon jest jednym z obowiązkowych przedmiotów w ekwipunku młodego piłkarza. Przedstawimy Wam kilka naprawdę ważnych cech przy zakupie odpowiedniego bidonu na trening:

  1. Odpowiedni wygląd? Na pewno zachęci to bardziej do korzystania z niego przez wasze pociechy (Pssst! Polecamy nasz bidon z Akademii Española! Jest Idealny!)

  2. Umiarkowana pojemność. Ważne, żeby bidon nie był za ciężki oraz aby napój w nim będący został wypity w odpowiedniej ilości.

  3. Trwałość, bo przecież chcemy, żeby funkcjonował długo i był odporny na wszelkiego rodzaju upadki z ławki lub półek.

  4. Prosta obsługa. Myślę, że jest to najważniejsza cecha dobrego bidonu dla dziecka. Sam nie raz byłem zmuszony pomóc młodemu zawodnikowi z otwarciem swojego bidonu. Najlepszym bidonem będzie ten otwierany "dziubkiem" do góry.

  5. Szczelność, czyli ważne, aby bidon nam nie przeciekał podczas picia lub wywrotki.

  6. Taki sam smak napoju, czasami zdarza się, że po wlaniu napoju do bidonu czujemy po jakimś czasie posmak plastiku (często przy tanich bidonach). Na to również warto zwrócić uwagę.


Z bidonami czasem bywa zabawnie i można się czegoś nauczyć. Przedstawię Wam sytuację z wczorajszych zajęć ze skrzatami w Katowicach. Jeden z moich zawodników posiadał bidon w kształcie zwierzaka. Na pierwszej przerwie wspólnie z chłopakami odpoczywaliśmy oraz próbowaliśmy odgadnąć, co to za zwierzak, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc i korzystając z naszej kreatywności (naprawdę ciężko było zgadnąć!).


Uwaga! Śledźcie nasz profil na Facebooku, za jakiś czas może się pojawić konkurs, w którym do wygrania będzie właśnie bidon z logotypem naszej Akademii!


Widzimy się na treningu!


(Artykuł o przepisie na domowy izotonik)

74 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


Post: Blog2_Post
bottom of page