top of page
  • Zdjęcie autoraBartosz

Jak wybrać akademię piłkarską?

Twoje dziecko zaczyna interesować się piłką nożną, najprawdopodobniej od ciebie Drogi Rodzicu przyszła w nim ta chęć... chęć "kopania piły". Przychodzi czas, w którym zdecydowałeś się, że zapiszesz swojego małego brzdąca do piłkarskiej akademii. Jednak pojawia się problem... do jakiej? Która akademia będzie dla niego najlepsza? W której akademii ma szansę zostać najlepszym i zagrać w przyszłości na Camp Nou lub Santiago Bernabéu?A więc...


Na początek SPRÓBUJ. Najprawdopodobniej pierwszy trening, tzw. pokazowy jest bezpłatny. Można w ten sposób poznać jak wygląda przykładowy trening w danej szkółce. Mało tego, można w ten sposób poznać swojego przyszłego trenera. Bardzo ważne jest to, aby trener posiadał pedagogiczne podejście, w ten sposób zaszczepi on pasję i sprawi, że trening będzie przyjemnością i twoja pociecha będzie z niecierpliwością czekać na następny.


Sprawdź jak wygląda OBIEKT, na którym odbywają się zajęcia. Czy jest bezpiecznie? Czy jest miejsce dla rodzica? Czy murawa, bądź parkiet spełniają twoje oczekiwania?Jeżeli jesteśmy już przy temacie obiektu to ważnym aspektem będzie tutaj jego LOKALIZACJA. Większości z nas sprawiało by kłopot dojeżdżanie z Bytomia do Mysłowic, albo z Katowic do Tarnowskich Gór. Dlatego nie sprawiajmy sobie kłopotu dojazdem, który może wpłynąć źle na trening twojego dziecka, gdy ten zaśnie podczas drogi. Znajdźmy akademię, która jest blisko twojego domu lub szkoły, do której uczęszcza lub będzie uczęszczać twoja pociecha.Aż w końcu dochodzimy do kwestii związanych z LICZEBNOŚCIĄ GRUPY i odpowiednim DOBOREM WIEKOWYM. Grupy treningowe liczące do 15 osób to optymalna opcja. W ten sposób dziecko nauczy się więcej, a trener będzie w stanie odpowiednio reagować na wyczyny każdego z zawodników. Ważne jest to, aby nasze dzieci trenowały ze swoimi rówieśnikami, a więc pięciolatek z pięciolatkami, ośmiolatek z ośmiolatkami itd. Właśnie tak zapewnimy dziecku harmonijny rozwój.


No to w drogę...!


Widzimy się na treningu!

Śledź nas na Facebooku oraz Instagramie!

@fundacja_espanola

101 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page